Obchody Trzeciego Maja 2019 w Suwałkach

Obchody Trzeciego Maja 2019 w Suwałkach

Prezydent i wiceminister Zieliński świętowali razem.

Władze miasta, wiceprezydent Jarosław Zieliński, służby mundurowe, harcerze i kombatanci uczestniczyli w obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji. Po uroczystym nabożeństwie w konkatedrze św. Aleksandra odbyły się przemówienia i złożono kwiaty przed Dębem Wolności.

Wyjątkowo uroczyście świętowana była dzisiaj (3 maja) 228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po raz pierwszy od kilku lat razem świętowały i władze miasta, i służby mundurowe i wiceminister Jarosław Zieliński. Uroczystość rozpoczęła się nabożeństwem w konkatedrze św. Aleksandra, gdzie zebrani modlili się w intencji Ojczyzny. Później w Parku Konstytucji 3 Maja odbyły się przemówienia. Prezydent Czesław Renkiewicz wyraził zadowolenie ze wspólnego świętowania.

– Tak powinno być – mówił witając wszystkich gości. Zauważył też ogromną rolę Konstytucji, choć – jak podkreślił – nie jest ona doskonała to należy przestrzegać zawartych w niej zapisów.

Po złożeniu kwiatów pod Dębem Wolności służby mundurowe przeszły na plac przy ulicy Świerkowej gdzie odbywał się piknik. Natomiast suwalskie władze zapraszały mieszkańców do pozostanie w parku, gdzie też miały odbyć się koncerty i pokazy. Chętnych do podziwiania występujących zbyt wielu nie było z uwagi na wyjątkowo kapryśną pogodę.

Źródło: suwalki.naszemiasto.pl